Źle gojąca się rana po oparzeniu. Z kim to skonsultować?

Dzień dobry. Mam kłopot z bardzo źle gojącą się raną po oparzeniu na nodze. Wycieka biało/ropny śluz. Boli jakby ciągnęło. Co z tym zrobić? Z jakim lekarzem to skonsultować? Dziękuję serdecznie.
Niezbędne będzie zastosowanie preparatu z antybiotykiem na receptę, którą można uzyskać podczas teleporady u lekarza rodzinnego lub internisty.
Będzie potrzebny antybiotyk i porada u lekarza rodzinnego
Trzeba bezwzględnie udac sie do chirurga , zanim zastosuje sie antybiotykoterapię trzeba koniecznie porać posiew z antybiogramem. Innymi słowy trzeba sprawdzić na jaki antybiotyk bakterie sa wrażliwe. Po pobraniu posiewu można zastosowac DALACIN C 3x600mg , ale zaraz po otrzymaniu antybiogramu trzeba to zweryfikowac. Problem jest o tyle powazny żeprzy nieumiejetnym postepowaniu może dojsc do ropowicy w obrębie konczyny a w konsekwencji nawet do utraty kończyny. Istotne jest tez w jakim pacjent jest wieku i czy nie ma miażdżycy comoże dodatkowo utrudniac gojenie.
Sugeruje doświadczonego chirurga.
Jeżeli rana jest długo to wymaga posiewu i antybiotykoterapii celowanej. Osobiście udałbym się do chirurga.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi