Źle gojąca się rana po oparzeniu. Z kim to skonsultować?

Dzień dobry. Mam kłopot z bardzo źle gojącą się raną po oparzeniu na nodze. Wycieka biało/ropny śluz. Boli jakby ciągnęło. Co z tym zrobić? Z jakim lekarzem to skonsultować? Dziękuję serdecznie.
Niezbędne będzie zastosowanie preparatu z antybiotykiem na receptę, którą można uzyskać podczas teleporady u lekarza rodzinnego lub internisty.
Będzie potrzebny antybiotyk i porada u lekarza rodzinnego
Trzeba bezwzględnie udac sie do chirurga , zanim zastosuje sie antybiotykoterapię trzeba koniecznie porać posiew z antybiogramem. Innymi słowy trzeba sprawdzić na jaki antybiotyk bakterie sa wrażliwe. Po pobraniu posiewu można zastosowac DALACIN C 3x600mg , ale zaraz po otrzymaniu antybiogramu trzeba to zweryfikowac. Problem jest o tyle powazny żeprzy nieumiejetnym postepowaniu może dojsc do ropowicy w obrębie konczyny a w konsekwencji nawet do utraty kończyny. Istotne jest tez w jakim pacjent jest wieku i czy nie ma miażdżycy comoże dodatkowo utrudniac gojenie.
Sugeruje doświadczonego chirurga.
Jeżeli rana jest długo to wymaga posiewu i antybiotykoterapii celowanej. Osobiście udałbym się do chirurga.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi