Wysokie ciśnienie pomimo włączenia kolejnego leku

Moja 88-letnia mama od 2 dni ma wysokie ciśnienie wahające się między 157/75 do 198/85 przy pulsie w granicach 67 - 97. Doraźnie przyjmuje Captopril 25 mg oraz LisiHexal 10 mg oraz Symapamid 1,5 mg. Od dzisiaj lekarz rodzinny w teleporadzie włączył jeszcze Amlozek 10 mg, ale ciśnienie przez cały czas jest wysokie. Co mogę jeszcze zrobić w dobie Covidu dla mojej mamy?
Dzień dobry,
możliwości leczenia farmakologicznego nadciśnienia tętniczego są bardzo szerokie i jest jeszcze wiele możliwości. Proszę poczekać kilka dni (na efekt leku Amlozek) i regularne mierzyć wartości RR i tętna wraz z zapisywaniem wyników. W przypadku utrzymujących się nadal podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego zapraszam na teleporadę.
Z poważaniem
Miłosz Kuświk, specjalista chorób wewnętrznych
Należy ciśnienie kontrolować , stosować leki doraźne oraz modyfikować leki przewlekłe których efekt nie jest od razu. Należy być w stałym kontakcie z lekarzem bo to wymaga poprowadzenia przez lekarza.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1244
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi