Wysokie ciśnienie pomimo włączenia kolejnego leku

Moja 88-letnia mama od 2 dni ma wysokie ciśnienie wahające się między 157/75 do 198/85 przy pulsie w granicach 67 - 97. Doraźnie przyjmuje Captopril 25 mg oraz LisiHexal 10 mg oraz Symapamid 1,5 mg. Od dzisiaj lekarz rodzinny w teleporadzie włączył jeszcze Amlozek 10 mg, ale ciśnienie przez cały czas jest wysokie. Co mogę jeszcze zrobić w dobie Covidu dla mojej mamy?
Dzień dobry,
możliwości leczenia farmakologicznego nadciśnienia tętniczego są bardzo szerokie i jest jeszcze wiele możliwości. Proszę poczekać kilka dni (na efekt leku Amlozek) i regularne mierzyć wartości RR i tętna wraz z zapisywaniem wyników. W przypadku utrzymujących się nadal podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego zapraszam na teleporadę.
Z poważaniem
Miłosz Kuświk, specjalista chorób wewnętrznych
Należy ciśnienie kontrolować , stosować leki doraźne oraz modyfikować leki przewlekłe których efekt nie jest od razu. Należy być w stałym kontakcie z lekarzem bo to wymaga poprowadzenia przez lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi