Ucisk w okolicach mostka, bez innych objawów. Co powinnam zrobić?

Witam. Z dwa tygodnie temu miałam taki można określić jako ucisk w klatce piersiowej, dokładnie w okolicach mostka. Po dwóch dniach minęło. Dziś znów w okolicach mostka zaczęło bolec / kłuć. Nie mogę przez to zasnąć. Chwilami muszę jakby odetchnąć sobie aby zabrać taki głębszy oddech. Nic innego przy tym nie mam, żadnych świstów, kaszlu, etc. Co powinnam zrobić?
Wszystko zależy od Pani wieku i stanu zdrowia - zapraszam na wizytę.
Za mało danych. W przypadku wszelkiego rodzaju dolegliwości w pierwszej kolejności eliminujemy somatyczne podłoże zaburzeń. Zbieramy dokładny wywiad począwszy od danych demograficznych - kobieta, wiek, choroby współistniejące. Po wyelimowaniu somatycznego podłoża zastanawiamy się czy nie ma podłoża psychicznego - głównie rozpatrujemy zaburzenia lękowe (przez niektórych zwane nerwicą), czasami w spektrum depresji wchodzą zaburzenia somatyczne (bólowe). W celu wykluczenia poważnych zaburzeń soamtycznych poza wywiadem konieczne jest wykonanie badań dodatkowych. Jak poniżej - istostny jest kontakt z lekarzem
Dolegliwości bólowe w klp. należy diagnozować osobiście u lekarza w trybie pilnym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3837
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9333
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi