Ucisk w okolicach mostka, bez innych objawów. Co powinnam zrobić?

Witam. Z dwa tygodnie temu miałam taki można określić jako ucisk w klatce piersiowej, dokładnie w okolicach mostka. Po dwóch dniach minęło. Dziś znów w okolicach mostka zaczęło bolec / kłuć. Nie mogę przez to zasnąć. Chwilami muszę jakby odetchnąć sobie aby zabrać taki głębszy oddech. Nic innego przy tym nie mam, żadnych świstów, kaszlu, etc. Co powinnam zrobić?
Wszystko zależy od Pani wieku i stanu zdrowia - zapraszam na wizytę.
Za mało danych. W przypadku wszelkiego rodzaju dolegliwości w pierwszej kolejności eliminujemy somatyczne podłoże zaburzeń. Zbieramy dokładny wywiad począwszy od danych demograficznych - kobieta, wiek, choroby współistniejące. Po wyelimowaniu somatycznego podłoża zastanawiamy się czy nie ma podłoża psychicznego - głównie rozpatrujemy zaburzenia lękowe (przez niektórych zwane nerwicą), czasami w spektrum depresji wchodzą zaburzenia somatyczne (bólowe). W celu wykluczenia poważnych zaburzeń soamtycznych poza wywiadem konieczne jest wykonanie badań dodatkowych. Jak poniżej - istostny jest kontakt z lekarzem
Dolegliwości bólowe w klp. należy diagnozować osobiście u lekarza w trybie pilnym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi