Skutki uboczne po zażywaniu kodeiny, jak długo się utrzymują?

W związku z długo utrzymującym się kaszlem stosowałem syrop zawierający fosforan kodeiny. Po zakończeniu terapii zgodnie z ulotką zauważyłem u siebie spadek apetytu, zmniejszenie ilości oddawanego moczu (jest bardziej żółty) oraz zaburzenia sprawności seksualnej. Jak długo takie objawy się utrzymują i czy niezbędna jest interwencja lekarska?

W przypadku braku poprawy w ciągu kilku tygodni - skonsultować się z lekarzem
jeśli w ciągu 2 tygodni nie ustąpią dolegliwości, konieczna będzie konsultacja lekarska.
w ciągu 1-2 tygodni objawy powinny ustąpić
Utrzymują się około kilka tygodni ,
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi