Rumień na początku prącia

Na początku prącia na skórze od ponad miesiąca mam na skórze zmianę, wyglądem przypomina rumień, czasem zasycha i się łuszczy, często swędzi i sprawia ogólny dyskomfort, co to może być?
Proszę skontaktować się z lekarzem celem przepisania leków na receptę.
Najprawdopodobniej infekcja tej okolicy, konieczne badanie lekarskie i leki na recepte
Witam Serdecznie.

Choć jestem psychologiem, doświadczenie ukierunkowało mnie w poznanie człowieka od strony holistycznej, dlatego pozwalam sobie odpowiedzieć na Pana pytanie. Jeśli problem jest powtarzający się proszę rozważyć grzybice. Jest taki grzyb, który nazywa się Candida, naturalnie występujący w jelitach zdrowego organizmu. Jednak jego rozrost często atakuje właśnie miejsca intymne, może powodować również łuszczycę na innych częściach ciała oraz być przyczyną astmy oskrzelowej. W Polsce niestety Specjaliści mało wiedzą o tym zaburzeniu i nie traktują go poważnie. Są jednak metody walki z tym opornym na leczenie intruzem. Bez diety się nie obejdzie. Mam nadzieje, że pomogłem.

Z Poważaniem
Tomasz Kozieja
Należy zgłosić się do dermatologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi