2020-12-20

Problemy z oddychaniem u noworodka

Dziecko tydzień po urodzeniu zaczęło (wg lekarzy) "brzydko oddychać" (Obecnie ma 2 miesiące). Mianowicie dziecko oddycha "brzuszkiem". Podczas oddychania unosi się przede wszystkim brzuszek, klatka piersiowa mniej przy czym kilka razy dziennie TE oddechy dochodzą do nawet 70-100/min - są to oddechy płytkie, wręcz półoddechy - dziecko kilkukrotnie próbuje zaczerpnąć powietrza tak jakby nie mogło. (również podczas snu, kiedy dziecko się przebudza, grymasi, otwiera oczka jednocześnie śpiąc). Podczas takiego oddychania zaciąga przestrzenie międzyżebrowe. Jednym słowem podczas "tego" jest b. niespokojny śpiąc czy też nie. Po miesiącu od urodzenia znalazł się w szpitalu z tego powodu, gdzie po wszelkich badaniach nie znaleziono przyczyny. Dziecko rozwija się prawidłowo, przybiera na wadze (nawet ponad normę) i cała reszta jest OK. Jest to nasze 2 dziecko. Poród był drogą cesarskiego cięcia w 39 tygodniu ciąży. Poród i ciąża przebiegły bez komplikacji - ocena w skali Apgar 10/10. Skierowano nas do laryngologa z podejrzeniem wiotkości krtani, po badaniach lekarz to wykluczył i jedyne co to: zalecił zmniejszyć temperaturę w domu z 25st.C do 19-21. Po dwóch tygodniach bez zmian. Zależy nam, aby przed wizytą on-line załączyć do wiadomości lekarza wykaz zrobionych badań, jak i filmik przedstawiający problem z oddychaniem.
W takiej sytuacji zamiast wizyty online zalecam wizytę stacjonarną u specjalisty neonatologa zajmującego się zaburzeniami oddychania.
Przy takich objawach radzę stałą kontrolę osobistą w gabinecie lekarskim.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Katowicach Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra w Gliwicach Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Częstochowie Pediatra w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4