Powiększone węzły chłonne z guzkami - gdzie szukać pomocy z takimi objawami?

Od trzech lat zmagam się z powiększonymi i niekiedy też bolesnymi węzłami chłonnymi, począwszy od szyi, barki, pachy, okolic brzucha oraz ud. Wyczuwalne są małe guzki w tych miejscach. Biopsja węzła chłonnego wyszła OK. Od pół roku doskwiera mi dodatkowo straszne zmęczenie oraz nocne drętwienia i ból rąk i nóg (zwłaszcza lewej ręki i lewej nogi) oraz ból kręgosłupa między łopatkami oraz klatki piersiowej. W nocy brak śliny, w ciągu dnia brak łez. Szpital zakaźny odsyła mnie na onkologię, onkologia na zakaźny. Bardzo proszę o wskazanie, gdzie szukać pomocy z moimi dolegliwościami, do którego lekarza najlepiej się udać?
Lekarz rodzinny wystawi pilne skierowanie do p. onkologicznej.
Proszę udać się do poradni reumatologicznej!
Opisane przez Panią objawy nie mają ze sobą związku i w celu przeprowadzenia diagnostyki oraz wdrożenia leczenia należy udać się do kilku specjalistów. W sprawie drętwienia kończyn i bólów kręgosłupa proszę udać się do neurologa. Uogólnione powiększenie węzłów chłonnych w Pani przypadku ma najpewniej podłoże odczynowe. Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania diagnostyczne i pokierowanie do innych specjalistów.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi