Powiększone węzły chłonne z guzkami - gdzie szukać pomocy z takimi objawami?

Od trzech lat zmagam się z powiększonymi i niekiedy też bolesnymi węzłami chłonnymi, począwszy od szyi, barki, pachy, okolic brzucha oraz ud. Wyczuwalne są małe guzki w tych miejscach. Biopsja węzła chłonnego wyszła OK. Od pół roku doskwiera mi dodatkowo straszne zmęczenie oraz nocne drętwienia i ból rąk i nóg (zwłaszcza lewej ręki i lewej nogi) oraz ból kręgosłupa między łopatkami oraz klatki piersiowej. W nocy brak śliny, w ciągu dnia brak łez. Szpital zakaźny odsyła mnie na onkologię, onkologia na zakaźny. Bardzo proszę o wskazanie, gdzie szukać pomocy z moimi dolegliwościami, do którego lekarza najlepiej się udać?
Lekarz rodzinny wystawi pilne skierowanie do p. onkologicznej.
Proszę udać się do poradni reumatologicznej!
Opisane przez Panią objawy nie mają ze sobą związku i w celu przeprowadzenia diagnostyki oraz wdrożenia leczenia należy udać się do kilku specjalistów. W sprawie drętwienia kończyn i bólów kręgosłupa proszę udać się do neurologa. Uogólnione powiększenie węzłów chłonnych w Pani przypadku ma najpewniej podłoże odczynowe. Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania diagnostyczne i pokierowanie do innych specjalistów.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi