Nerwobóle opuszków palców

Choruję na toczeń układowy, od jakiegoś czasu pojawiły się nerwobóle opuszków palców, lekarz reumatolog zalecił podwyższenie encortonu z 5 mg do 10 mg lecz to dalej nie pomaga. Wyniki z morfologii są dobre, a nikt dalej nie potrafi udzielić pomocy. Biorąc 50mg ketanolu ból ustępuje, a pominięcie dawki wiąże się dalej z bólem. Najgorzej jest w nocy, gdyż ból tak dokucza, że bez ketanolu nie da się funkcjonować normalnie. Proszę o jakieś informacje jak mam dalej postępować.
Proszę skontaktować się z prowadzącym terapię reumatologiem. Konieczne będzie włączenie leków działających przyczynowo zamiast zwiększania dawek leków przeciwbólowych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi