Leczenie zapalenia mieszków włosowych podczas karmienia piersią

Mam pięciomiesięczną córkę i karmie ją piersią. Jak byłam w 6 miesiącu ciąży dostałam zapalenia mieszków włosowych. Około 1,5 miesiąca temu byłam u dermatologa i dostałam Normaclin, który niestety mi nie pomógł (mam bardzo rozległe zapalenie na całych nogach). Czy są jakieś leki jakie mogą mi pomóc teraz, gdy karmię dziecko czy muszę odstawić karmienie i wtedy leczyć zapalenie?
Uważam że można pogłębić diagnostykę i spróbować znaleźć właściwe dla Pani rozwiązanie.
należy poszerzyc diagnostyke
Istnieją inne preparaty do stosowania na skórę (na receptę) - bez potrzeby przerywania karmienia piersią.
Należy zgłosić się do dermatologa i po zbadaniu Pani podejmie decyzję jak agresywne leczenie jest potrzebne.
Należy zgłosić się do lekarza prowadzącego - powinien poradzić sobie z tym problemem.
Istnieją różne preparaty, które można stosować podczas karmienia piersią, ale dobranie odpowiedniego musi być poprzedzone badaniem lekarskim i ewentualnymi badaniami dodatkowymi.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi