Jak otrzymać receptę na leki bez ubezpieczenia zdrowotnego?

Jakby wyglądało to, jeśli straciłem ubezpieczenie, które posiadałem z Urzędu Pracy, a leki przepisywał mi lekarz rodzinny, z którego już nie mam prawa korzystać? Na jakiej podstawie mógłbym otrzymać leki, które wcześniej przyjmowałem?
Dostanie Pan leki na 100% Zapraszam na wizytę.
Ubezpieczenie w ramach NFZ konieczne jest w przypadku leków podlegających refundacji. Gdy NFZ partycypuje w dopłatach. Inne recepty nie interesują funduszu i nie jest w związku z tym konieczne ubezpieczenie. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Proszę złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej lub w urzędzie miasta albo gminy w aktualnym miejscu zamieszkania celem uzyskania decyzji uprawniającej do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej. Wniosek taki jest rozpatrywany indywidualnie. Do tego czasu leki i świadczenia zdrowotne nie będą refundowane.
Nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego podczas teleporady można otrzymać e-receptę na leki z pełną odpłatnością.
Należy uzyskać kopię dokumentacji z przychodni i zgłosić się do dowolnego lekarz, może być nawet online.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi