Jak interpretować wyniki badania krwi?

Witam, moje tsh wynosi 0.008, fts 24.6. Lekarz stwierdził że jedno wyklucza drugie. Do tego mam kilka kg nadwagi.

Proszę umówić konsultację endokrynologiczną i omówić wynik ze specjalistą. Pomocne będzie wykonanie kontrolnego oznaczenia przed wizytą.
Wskazana konsultacja endokrynologiczna. Przed wizytą warto oznaczyć kontrolnie parametry (TSH, FT4,FT3) i zabrać ze sobą wszystkie wyniki do oceny porównawczej.
Wyniki przedstawionych badań jak wyżej obniżone TSH i fT4 powyżej zakresu wartosci referencyjnych wskazują na nadczynność tarczycy.Jednak na wyniki oznaczeń hormonów tarczycy wpływa wiele innych przyczyn pozatarczycowych , które mogą powodować zaburzenia w wydzielaniu hormonów tarczycy. Z tego powodu konieczna jest konsultacja endokrynologa w celu uzupełnienia wywiadu oraz przeprowadzenia badania lekarskiego przed ustaleniem dalszego właściewgo postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.
Proponuje powtórzyć badania w innym laboratorium - z wynikami zapraszam na konsultacje - zbierzemy dokładniejszy wywiad - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z