2022-09-03

Jak interpretować wyniki badań krwi?

Co może oznaczać podwyższony poziom erytrocytów, hematokrytu, hemoglobiny, MCHC i potasu oraz obniżony P-LCR i RDW-CV?

Badania laboratoryjne wymagają do interpretacji znajomości całości obrazu klinicznego-powodu, dla którego były wykonywane, dokładnych wyników wszystkich parametrów (również danego badania czyli morfologii), szczegółowego wywiadu zebranego od pacjenta, badania fizykalnego.
Badanie morfologiczne składa się z szeregu parametrów i pełna jego interpretacja wymaga znajomości całości badania, które dodatkowo należy zestawić z ewentualnymi dolegliwościami i objawami. Proszę wynik omówić z lekarzem zlecającym badanie lub umówić się na konsultację w pierwszej kolejności u lekarza rodzinnego.
Należy zlecić dodatkową diagnostykę w kierunku nadkrwistości - zapraszam na konsultacje - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Zalecana konsultacja lekarska. Lekarz postawi diagnozę po szczegółowym zebraniu wywiadu i analizie wszystkich wyników badań, a nie jedynie wybranych parametrów.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5054
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z