Jak długo po odstawieniu antykoncepcji będą wypadać mi włosy?

2 miesiące po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaczęły wypadać mi włosy w ogromnych ilościach oraz robić się duże prześwity. Jak długo trwa taki stan? Jaka jest szansa, że to się w końcu uspokoi samo z siebie? Żadne wcierki od dermatologa oraz suplementy i dieta nie pomagają. Chciałabym to przeczekać, ale mam już bardzo mało włosów i boję się, że zostanę do tego czasu bez fryzury.

Jeśli przyczyną wałczenia antykoncepcji były przesłanki endokrynologiczne - zaburzenia hormonalne to wypadanie włosów może być konsekwencją odstawienia terapii hormonalnej. W razie wątpliwości proszę rozszerzyć diagnostykę o badania laboratoryjne zalecone przez lekarza (dermatolog, ginekolog lub endokrynolog).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1788
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi