2024-01-30

Ile powinno przybierać dziecko tygodniowo lub miesięcznie w wieku 5 lat?

Córka prawie 5 lat. Od jakiegoś czasu w ogóle nie przybiera na wadze. Waży cały czas 17,6 kg. Od października urosła 2 cm. Były robione badania na pasożyty (negatywny wynik), jednak lekarz zadecydował, żeby podać środek przeciwpasożytniczy z uwagi na inne objawy towarzyszące (rozdrażnienie, niespokojny sen, mniejsze apetyt, skoki temperatury + badania krwi wykazały podwyższone eozynofile). Po podaniu leku córka faktycznie wydawała się inna i zaczęła więcej jeść. Jednak mimo tego, że od podania leku minęły już 2 tygodnie, to waga nadal stoi. Czy jest to normalne? 

należy się zglosić do lekarza pediatry na konsultację.
Wskazana powtórna konsultacja u pediatry, do rozważenia badania obrazowe - usg jamy brzusznej. Do rozważenia konsultacja dietetyczna.
Wskazana powtórna konsultacja u pediatry, do rozważenia badania obrazowe - usg jamy brzusznej. Do rozważenia konsultacja dietetyczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby pasożytnicze w Dąbrowie Górniczej Choroby pasożytnicze w Gliwicach Choroby pasożytnicze w Warszawie Choroby pasożytnicze w Krakowie Choroby pasożytnicze w Bielsku-Białej Choroby pasożytnicze w Katowicach Pediatra w Warszawie Choroby pasożytnicze we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4