Ile jednostek witaminy D3 przyjmować na Islandii?

Od jakiegoś czasu przebywam na Islandii i w związku z tym suplementuję witaminę D3. Używam w tym celu kropli. Codziennie suplementuję jedną kroplę, która zawiera 500IU witaminy D3 (tak jak podano na opakowaniu). Niemniej zastanawiam się, czy przebywając na tej wysokości geograficznej nie powinnam suplementować 1000IU dziennie?
Bezpiecznie może Pani zwiększyć dawkę do dwóch kropli preparatu.
W krajach "południowych" mimo większego nasłonecznienia obowiązuje standard 2000j. o tej porze roku.
Proponuję 2000IU dziennie
2000 IU dziennie czyli 4 krople/dobę przez cały rok
2000j jest bezpieczna dawka
stosowałbym 2000j / dz
Zalecana dawka to 4 krople.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi