e-zwolnienie dla studenta na uczelnię.

W jaki sposób mogę otrzymać zwolnienie lekarskie na uczelnię jako studentka, nie mając pracy i co za tym idzie, nie mogąc podać NIP pracodawcy?

Osoba studiująca może otrzymać zaświadczenie lekarskie o zwolnieniu z zajęć w okresie choroby.
Przede wszystkim muszą istnieć podstawy medyczne do wystawienia przez lekarza takiego zaświadczenia o niezdolności do pracy (w tym wypadku niezdolności do uczestnictwa w zajęciach na uczelni). W gestii lekarza jest umiejętne wystawienie takiego druku. Dla studentów, którzy nie pracują i potrzebują tylko dokument celem okazania na uczelni nie wystawia się druku ZUS ZLA (technicznie nie jest to możliwe), a jedynie stosowne Zaświadczenie Lekarskie o niezdolności do uczestnictwa w zajęciach.
Jeśli istnieją ku temu wskazania może Pani otrzymać zaświadczenie lekarskie, które może być podstawą do usprawiedliwienia Pani nieobecności na zajęciach. Zaświadczenie lekarskie nie jest drukiem elektronicznym i wydawane jest jedynie w formie papierowej - musi być podbite pieczątką i podpisane przez lekarza.
Można otrzymać zaświadczenie lekarskie stwierdzające niezdolność do uczestnictwa w zajęciach na uczelni.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Warszawie Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Łodzi Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Katowicach Psychiatra w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z