2024-01-29

Do jakiego lekarza się udać, aby zdiagnozować ból głowy?

Mam 24 lata. Od dłuższego czasu zmagam się z bólami głowy. Ból głowy z rana nasilający się podczas schylania, a także ból karku (bardziej po lewej stronie), ogólny dyskomfort w karku i barkach. W godzinach porannych odczuwam uczucie ciśnienia w okolicach zatok, opuchnięcia nosa, a także rozpieranie całej twarzy, co przenosi się na uczucie ucisku w skroniach. Następnie ból obejmuje już całą głowę, pojawia się światłowstręt, a także uczucie omdlenia/odrętwienia twarzy. Dodam także że byłam u laryngologa 2 razy, po pierwszej wizycie wykryte przewlekłe zapalenie zatok. Na następnej wizycie - zatoki w dobrym stanie. Pani doktor stwierdziła, że moje bóle głowy mogą być spowodowane dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny bólu czy w zatokach, czy też w karku bądź są to migreny. 

Wedle wskazówek laryngologa odnośnie dysfunkcji st. skroniowo-żuchwowego - wskazana konsultacja u fizjoterapeuty. Również do rozważenia konsultacja u neurologa.
Najlepiej do poradni leczenia bólu. Mogę zaprosić do siebie na wizytę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie zatok w Bielsku-Białej Migrena w Opolu Migrena we Wrocławiu Migrena w Poznaniu Migrena w Gliwicach Migrena w Katowicach Zapalenie zatok w Gliwicach Migrena w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4