Czy zaczerwienienie cewki moczowej może świadczyć o czymś poważnym?

Od 2 dni mam zaczerwienienie ujścia cewki moczowej, ale mnie to nie boli ani nie swędzi. Czy to może być coś groźnego?

Zaczerwienienie może być objawem chorobowym, z reguły towarzyszą mu ból, świąd, czy obecność wydzieliny zapalnej. Proszą dalej obserwować ujście cewki moczowej i w razie potrzeby skonsultować z odpowiednim lekarzem.
Do odpowiedzi na to pytanie niezbędne jest uzupełnienie wywiadu medycznego o niezbędne informacje, a także badanie fizykalne i ew. bad. dodatkowe, tak więc wskazana wizyta u lekarza (np. lek. rodzinny, urolog).
Zaczerwienienie może być początkiem stanu zapalnego cewki moczowej. Jeśli nie ma objawów dysurycznych, koniecznie stosować miejscową higienę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Urolog w Katowicach Urolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Urolog w Bielsku-Białej Internista w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi