Czy zaczerwienienie cewki moczowej może świadczyć o czymś poważnym?

Od 2 dni mam zaczerwienienie ujścia cewki moczowej, ale mnie to nie boli ani nie swędzi. Czy to może być coś groźnego?

Zaczerwienienie może być objawem chorobowym, z reguły towarzyszą mu ból, świąd, czy obecność wydzieliny zapalnej. Proszą dalej obserwować ujście cewki moczowej i w razie potrzeby skonsultować z odpowiednim lekarzem.
Do odpowiedzi na to pytanie niezbędne jest uzupełnienie wywiadu medycznego o niezbędne informacje, a także badanie fizykalne i ew. bad. dodatkowe, tak więc wskazana wizyta u lekarza (np. lek. rodzinny, urolog).
Zalecana konsultacja lekarska.
Zaczerwienienie może być początkiem stanu zapalnego cewki moczowej. Jeśli nie ma objawów dysurycznych, koniecznie stosować miejscową higienę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi