Czy współżycie koliduje z wizytą u ginekologa?

Dzisiaj jestem umówiona do ginekologa, ale całkiem zapomniałam i wczoraj współżyliśmy z mężem. Czy to nie przeszkadza w wizycie? Czy lepiej przełożyć wizytę?

Jeżeli wizyta nie jest pilna, to proszę zmienić termin i nie współżyć na dwa dni przed badaniem.
Jeśli to wizyta rutynowa i planuje Pani pobranie wymazu do badania cytologicznego to wynik będzie bardziej miarodajny jeśli nie będzie Pani współżyła trzy dni przed badaniem. Jeśli jednak nie planuje Pani cytologii to nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na badanie ginekologiczne.
Na 2 dni przed wizytą należy wstrzymać się od współżycia , podobnie przed pobraniem cytologii
Jeśli jest to wizyta z przyczyn pilnych to proszę nie przekładać wizyty. Rutynowo 2 dni przed wizytą należy wstrzymać się od współżycia.
Jeżeli wizyta nie jest pilna, to proszę zmienić termin i nie współżyć na dwa dni przed badaniem.
2 dni przed planowa wizytą u ginekologa, należy zachować wstrzemięźliwość seksulaną
Jeżeli wizyta nie jest pilna, to proszę zmienić termin i nie współżyć na dwa dni przed badaniem. Jeśli to wizyta rutynowa i planuje Pani pobranie wymazu do badania cytologicznego to wynik będzie bardziej miarodajny jeśli nie będzie Pani współżyła dwa dni przed badaniem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi