Czy wirus HPV u mężczyzn zawsze znajduje się w cewce moczowej?

Po obrzezaniu pojawiły mi się dziwne zmiany. Lekarze podejrzewają liszaja twardzinowego i brodawki. Brodawki nie wyglądają jak typowe wirusowe. Podczas leczenia liszaja twardzinowego stosuje się silne sterydy, których nie wolno stosować jak się ma HPV. Znalazłem też informację, że w UK robią test również osobom obrzezanym poprzez zanurzenie żołędzia w jakimś płynie.

Zmiany powodowane przez wirusa HPV w zależności od jego typu lokalizować się mogą praktycznie na wszystkich powierzchniach skóry i w obrąbie błon śluzowych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi