Czy uciskanie węzłów chłonnych w trakcie masażu może szkodzić?

Z powodu bólów pleców (przepuklina kręgosłupa szyjnego) chodziłem na masaże kręgosłupa szyjnego, mam również powiększone węzły chłonne obojczykowe i masażysta uciskał je (nawet przez kilka sekund - uciskał je trzymając palce ) i teraz te węzły bolą. Pytanie czy uciskając węzeł może coś się stać np. zmienić się z węzłów chłonnych odczynowych na rakowe lub mogą urosnąć?
Nie ma ryzyka transmisji w chorobę nowotworową w tym przypadku. Bolesność powinna z czasem minąć. W razie przedłużającej się bolesności, warto skonsultować się z lekarzem.
Powiększone węzły chłonne nad, czy podobojczykowe wymagają diagnostyki.
Proszę się nie niepokoić - masaż nie spowoduje wystąpienia zmiany złośliwej w węzłach chłonnych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi