Czy torbiele jajników mogą być powodem nawracającego bólu brzucha?

Ostatnio cały miesiąc miałam ból w dolnej części brzucha oraz ból piersi. Krwawienie pojawiło się 11.08 i trwało do 27.08 (później przez tydzień czasu nie odczuwałam bólu). U ginekologa byłam we wrześniu, zrobił USG i stwierdził, że mam torbiele na obu jajnikach, które mają po 2,5 cm. Doktor powiedział też, że nie ma konieczności leczenia tabletkami, dlatego, że torbiele same się wchłoną. Dzień po wizycie u lekarza znowu zaczął mnie boleć brzuch i piersi. Nie byłam w stanie pójść do pracy, a teraz cały tydzień siedzę w domu (ból trwa do teraz). Najgorzej jest rano, wtedy odczuwam potrzebę pójścia do toalety i chce mi się wymiotować, a ból brzucha promieniuje aż do ud. Jak zrobię sobie ciepły okład na brzuch to powoli ból przechodzi. Wieczorem po oddaniu moczu też boli mnie brzuch, ale to nie jest już tak mocne jak rano. Czasem mam zawroty głowy. Od jakiegoś czasu także zaobserwowalam gazy oraz odbijanie zdarzające się nawet po przebudzeniu, a od 3 dni ból w dolnej części pleców. Wizytę u ginekologa mam dopiero 6.12 Proszę mi powiedzieć czy to jest normalne? Jak długo ten ból brzucha będzie się utrzymywał?

Wskazana jest wizyta stacjonarna u lekarza (lek. rodz., internista)-wymaga Pani zbadania, zlecenia badań diagnostycznych laboratoryjnych i obrazowych-diagnostykę ukierunkuje lekarz po szczegółowym zebraniu wywiadu, zapoznaniu się z dokumentacją ginekologiczną i przeprowadzeniu badania fizykalnego.
W pierwszej kolejności konieczna jest dalsza diagnostyka. Powtórna konsultacja ginekologiczna jest zasadna, ale wskazane byłoby również poszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne i obrazowe, przede wszystkim badanie usg jamy brzusznej po uprzedniej konsultacji z lekarzem.
tak torbiele jajników mogą wywoływać bóle brzucha
torbiele jajników mogą być przyczyną bólów brzucha, ale konieczne jest badanie lekarskie i diagnostyka w celu wykluczenia innych przyczyn
Bóle brzucha mogą być spowodowane torbielami jajników.
Należy zgłosić się na konsultacje ginekologiczną - zapraszam z dotychczasową dokumentacja na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z