Czy to stan przedcukrzycowy czy cukrzyca?

Czy to stan przedcukrzycowy czy cukrzyca? Wartości cukru we krwi na czczo: 138, 114, 123, 130. Krzywej cukrowej mi nie zrobiono, gdyż po zmierzeniu pobranej krwi glukometrem wychodziło 137 i 138 cukru i nie podano mi glukozy.
Dzień dobry,
w przypadku kiedy dwukrotnie na czczo poziom glukozy (cukru) przekracza 125mg% rozpoznajemy cukrzycę i nie wykonujemy testu obciążenia glukozą.
Z poważaniem
lek. Miłosz Kuświk
Ze stanem przedcukrzycowym mamy do czynienia wówczas, gdy oznaczenie glikemii na czczo zawiera się w przedziale 100-125 mg%. Natomiast dwukrotne oznaczenie glikemii na czczo wynoszącej 126mg% lub więcej świadczy o cukrzycy - tak właśnie jest w Pańskim przypadku.
Cukrzyca. Podawanie glukozy i robienie testu obciążeniowego jest błędem bo i tak wiemy że mamy do czynienia z cukrzycą.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi