Czy to stan przedcukrzycowy czy cukrzyca?

Czy to stan przedcukrzycowy czy cukrzyca? Wartości cukru we krwi na czczo: 138, 114, 123, 130. Krzywej cukrowej mi nie zrobiono, gdyż po zmierzeniu pobranej krwi glukometrem wychodziło 137 i 138 cukru i nie podano mi glukozy.
Dzień dobry,
w przypadku kiedy dwukrotnie na czczo poziom glukozy (cukru) przekracza 125mg% rozpoznajemy cukrzycę i nie wykonujemy testu obciążenia glukozą.
Z poważaniem
lek. Miłosz Kuświk
Ze stanem przedcukrzycowym mamy do czynienia wówczas, gdy oznaczenie glikemii na czczo zawiera się w przedziale 100-125 mg%. Natomiast dwukrotne oznaczenie glikemii na czczo wynoszącej 126mg% lub więcej świadczy o cukrzycy - tak właśnie jest w Pańskim przypadku.
Cukrzyca. Podawanie glukozy i robienie testu obciążeniowego jest błędem bo i tak wiemy że mamy do czynienia z cukrzycą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi