2023-11-23

Czy to może być autyzm, czy FAS tak się objawia?

Mój synek skończył niedawno 2 lata i od tego momentu dziwnie się zachowuje. Zaczął układać przedmioty w rzędy, często się zapatruje, bawi się kręceniem jakiś przedmiotów, niekiedy robi kuleczka rekami, jak się denerwuje, ogólnie jest dzieckiem bardzo nerwowym. Ciągle drapie się za uchem, ciągnie za rękę jeżeli coś chce...trochę te objawy przypominają mi autyzm. Chciałam dodać tez co jest bardzo ważne ze dziecko ma Zespół FAS, od urodzenia był nerwowy i machał szybko nóżkami. Dziecko od początku rozwijało się trochę z opóźnieniem 2-3 miejscy, ma zaburzenia sensoryczne, obniżone napięcie mięśniowe. Jeżeli chodzi o kontakt wzrokowy, to jest on, wskazywanie palcem tez się pojawiło, gaworzenie tez, choć tak jak mowie z lekkim opóźnieniem. Jeśli chodzi o mowę, to tez delikatnie miał opóźnioną, ale właśnie kończąc 2 lata, jego mowa ładnie się rozwinęła.  Jeszcze chciałam dodać, że słabo reaguje na imię, ale jeśli chodzi o zabawy, udawane to robi. Kontakt z rówieśnikami jest ok. Czy może w takim razie pojawić się jakiś nagły regres u dziecka? 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Warszawie Psychiatra w Lublinie Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Bielsku-Białej Psychiatra w Łodzi Psychiatra w Katowicach Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4