2023-07-03

Czy tęsknota dziecka może wpłynąć na jego samopoczucie i występowanie koszmarów?

Rodzice mojej dwuletniej chrześnicy twierdzą, że dziecko po 2-dniowej przerwie od rodziców (dziecko przez weekend przebywa u dziadków), wraca do domu i ma następujące objawy: koszmary, brak apetytu (normalnie dziecko ma bardzo duży apetyt, a w trakcie wizyt u dziadków nigdy go nie brakuje), moczenie się w nocy oraz ogólne pogorszenie samopoczucia. Taka jest relacja rodziców. Stąd moje pytanie, czy zwyczajna tęsknota za rodzicami może powodować u dziecka takie samopoczucie? Czy przyczyny należy szukać gdzie indziej? Dziecko ma aktualnie dwa latka i miesiąc. 

Dziecko w tym wieku może prezentować tego typu objawy w sytuacji stresu, rozłąki czy zmiany miejsca otoczenia. Zapraszam na konsultacje online w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Katowicach Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Gliwicach Pediatra w Krakowie Pediatra w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14760
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie