2023-11-24

Czy te bóle, które nie ustępują, mogą być przyczyną?

25 października miałam zabieg histeroskopię z powodu plamień, mam 50 lat miesiączkę ostatnią miałam w lutym tego roku. Wraz z plamieniem pojawił się ból z prawej strony miednicy promieniujący do pachwiny. Po zabiegu ból nie przeszedł, wręcz nasilił się - 23 listopada byłam na kontroli po zabiegu. 24 pojawiło się krwawienie z dróg rodnych z małymi skrzepami, czy to jest prawidłowe? Lekarz stwierdził, że to od kręgosłupa, tylko te bóle pojawiły się dzień przed plamieniem i mam do teraz bardziej nasilone. Powoduje to dyskomfort w moim codziennym życiu.

Dzień dobry,

Po zabiegu histeroskopii, który był wykonany w celu zbadania przyczyn plamień, wystąpienie bólu oraz krwawienia z dróg rodnych może budzić niepokój i wymagać dokładniejszej diagnostyki. Ból miednicy promieniujący do pachwiny, który nie ustępuje po zabiegu, a wręcz się nasila, może mieć różne przyczyny, niekoniecznie związane wyłącznie z kręgosłupem, zwłaszcza jeśli te objawy pojawiły się przed wystąpieniem problemów z kręgosłupem i są związane z cyklem menstruacyjnym lub innymi czynnikami ginekologicznymi.

Krwawienie po histeroskopii może być reakcją na manipulację w obrębie jamy macicy, jednak jeśli jest obfite, zawiera skrzepy i występuje w połączeniu z bólem, powinno być dokładnie ocenione przez lekarza ginekologa. Takie objawy mogą wymagać dodatkowych badań, takich jak USG (ultrasonografia) jamy brzusznej i miednicy mniejszej, aby sprawdzić stan narządów wewnętrznych, w tym macicy i jajników, oraz wykluczyć inne możliwe przyczyny dolegliwości, np. torbiele jajników, endometriozę czy inne zmiany w obrębie miednicy.

W Pani przypadku, biorąc pod uwagę wiek i fakt, że ostatnią miesiączkę miała Pani w lutym, ważne jest również rozważenie zmian związanych z menopauzą, która również może wpływać na pojawienie się różnego rodzaju objawów, w tym zmian w krwawieniu.

Zdecydowanie zachęcam do ponownej konsultacji z lekarzem ginekologiem dla dokładniejszej diagnostyki i oceny Pani stanu zdrowia. Nie należy bagatelizować Pani dolegliwości, a nasilający się ból i krwawienie po zabiegu wymagają uwagi medycznej.

Pamiętać proszę, że Pani komfort i zdrowie są najważniejsze. Dalsze badania mogą pomóc ustalić przyczynę problemu i zaproponować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból miednicy w Poznaniu Ból miednicy w Gdańsku Ból miednicy w Dąbrowie Górniczej Ból miednicy w Gliwicach Ból miednicy w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ból miednicy w Bielsku-Białej Ból miednicy w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4