Czy substancje toksyczne przyjęte przez kobietę karmiącą piersią mogą wpływać na organizm dziecka?

Czy substancja toksyczna (np narkotyki twarde), zażyta przez matkę karmiącą piersią, może przeniknąć do organizmu kilkumiesięcznego dziecka? Czy jeżeli przeniknie może uszkodzić rozwijające się narządy - np wzrok powodując wadę (przykładowo zeza)?

Używki wszelkiego rodzaju i zawarte w nich substancje toksyczne przenikają do mleka matki. Ich stosowanie jest przeciwwskazane, zwłaszcza w czasie ciąży i karmienia piersią
Używki, w tym narkotyki, leki, zioła i inne substancje toksyczne często przenikać mogą do mleka i wywierać różnego typu działanie toksyczne na dziecko. Stosowane leki proszę każdorazowo omówić z lekarzem. Bezwzględnie proszę zaprzestać stosowania narkotyków, alkoholu i innych używek podczas karmienia piersią, a jeśli stanowi to problem pilnie skonsultować należy się ze specjalistą zajmującym się terapią uzależnień.
tak używki mogą mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój dziecka
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Pediatra w Warszawie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi