Czy rak płuc i POChP są przeciwskazaniem do szczepienia?

Czy rak płuc i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) są przeciwskazaniem do szczepienia przeciw COVID-19?
POChP nie jest przeciwwskazaniem do zaszczepienia na COVID-19. Rak płuca może być takim przeciwwskazaniem - uzależnione jest to jednak od stopnia zaawansowania choroby, sposobu i etapu leczenia.
Choroby nowotworowe mogą stanowić przeciw wskazanie, proszę się zwrócić do swojego onkologa.
Przeciwwskazaniem bezwzględnym do podania szczepionki jest reakcja anafilaktyczna w przeszłości na któryś ze składników szczepionki. Osoby z chorobami przewlekłymi takimi jak POCHP tym bardziej powinny się zaszczepić na Covid19, jednak ostateczną decyzję powinien Pan/Pani przedyskutować z lekarzem prowadzącym/onkologiem.
Nie sa przeciwskazaniem, jednak przed szczepieniem Pacjent przechodzi kwalifikacje do szczepienia i lekarz ocenia aktualny stan zdrowia
Lekarz kwalifikujący do szczepienia zadecyduje czy można się zaszczepić.
W momencie kwalifikacji pacjenta do szczepienia, lekarz zbada i zdecyduje czy zaszczepić.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi