Czy przeszłam już menopauzę i mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia?

Mam 48,5 lat. Moje wyniki są następujące: TSH 0,789 µIU/ml, FSH 137,62 mIU/ml, LH 51,35 mIU/ml, Estradiol < 10 pg/ml, prolaktyna 8,26 ng/ml, testosteron 35,39 ng/dl. Ostatnia miesiączka wystąpiła u mnie w lipcu 2019 r., miałam jednodniowe plamienie we wrześniu 2020. Czy można powiedzieć, że przeszłam już menopauzę i nie zajdę już w ciążę? Czy mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania, żeby się upewnić?

Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Odpowiedz nie jest oczywista, chyba lepiej poradzić się ginekologa.
Patrząc na same wynik ryzyko niechcianej ciąży w Pani przypadku jest bardzo małe. Proszę jednak wyniki powtórzyć i omówić z ginekologiem podczas wizyty z badaniem ginekologicznym i usg macicy i jajników.
Szanowna Pani, wyniki przedstawionych badań hormonalnych wskazuja na menopauzę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi