Czy przedłużający się katar to mogą być chore zatoki?

Od 3 tygodni zmagam się z infekcją górnych dróg oddechowych. Początkowo zaczęło się od bardzo wodnistego kataru. Następnie po dwóch dniach katar przerodził się w gęsty, przezroczysty z domieszką żółtej wydzieliny. Na 3 dzień wystąpiła u mnie 1-dniowa gorączka, następnie ból głowy oraz oczodołów przy schylaniu i dotykaniu. Od lekarza dostałam antybiotyk. Ból czoła zelżał, ale ciągle czuję okropną suchość w nosie, nos w środku piecze, szczypie i często się zapycha, przez co muszę używać kropli, żeby normalnie funkcjonować i spać, a wydzieliny z nosa brak. Jedynie rano trochę muszę wydmuchać i automatycznie mi się zapycha nos. Ciągle spływa mi po gardle gęsta wydzielina. Czasami czuję ucisk, ściskanie, ciągnięcie u nasady nosa oraz przy nosie pod oczami, ale bez względu na ruch głową. Mieszkam w UK i lekarz internista mówi, że nic mi nie jest, że to jeszcze trwa infekcja i to minie. A mam wrażenie, że od tygodnia wszystko stanęło w miejscu. Czy to mogą być chore zatoki, czy coś innego? Jak długo czekać na poprawę?

Zalecana konsultacja lekarska celem włączenia leków na receptę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie zatok w Gliwicach Zapalenie zatok w Dąbrowie Górniczej Zapalenie zatok w Katowicach Zapalenie zatok w Bielsku-Białej Zapalenie zatok w Warszawie Zapalenie zatok we Wrocławiu Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi