Czy powiększone węzły chłonne mogą zniknąć same?

Mam powiększone węzły chłonne z lewej strony. Wyczuwam pod palcem kulki, które mnie bolą - jedną pod uchem, a drugą trochę dalej z tyłu. Ból pojawia się zarówno gdy dotykam, jak i bez dotyku. Mam się czym martwić? Pójść do lekarza czy to minie?

Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną, lekarz po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania zleci odpowiednie leczenie i ew.diagnostykę.
Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.Węzly chłonne mogą powiększać się z różnych przyczyn, należy je zróżnicować .
W tym przypadku wskazana jest wizyta stacjonarna
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5969
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi