2022-08-12

Czy poparzenia na języku mogą być skutkiem palenia papierosów?

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem poparzeń na języku. Czy jest to zwykłe poparzenie czy mogłu stworzyć się jakieś inne schorzenia, np nadżerka? Przyznaję się, że palę papierosy za pomocą urządzenia do podgrzewanie tytoniu. Na początku nie miałam takich objawów, ale po jakimś roku palenia zaczęło coś takiego powstawać na języku, a dodatkowo piecze i chwilami boli.

Wskazana wizyta u lek.rodzinnego, który po ocenie w badaniu ukierunkuje dalsze postępowanie.
Może mieć to związek z paleniem, ale świadczyć też może o innych schorzeniach. Proszę zgłosić się do lekarza celem poszerzenia diagnostyki.
jest to prawdopodbne w zalezności od sposobu palenia, zalecam wizyte stacjonarna u lekarza rodzinnego
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Oparzenia w Bielsku-Białej Oparzenia w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Oparzenia w Katowicach Oparzenia w Gliwicach Internista w Bielsku-Białej Oparzenia w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4