2022-04-08

Czy polip może być powodem utraty ciąży?

We wtorek byłam na monitoringu cyklu i lekarz powiedział, że jutro będzie owulacja i kazał przyjść za dwa dni sprawdzić. Gdy pojawiłam się u lekarza powiedział, że owulacja była tylko mam polipa 0.92 x0.60 cm. Mam przyjść po następnej miesiączce i zobaczymy co dalej - czy polip zniknie czy będzie trzeba go usunąć. Teraz się martwię, bo jeśli udałoby mi się zajść w ciążę to skończy się to utratą ciąży?

Polip w jamie macicy może prowadzić do trudności w zajściu w ciążę oraz być przyczyną poronień. Może wobec tego wymagać dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia. W pierwszej kolejności rozważyć należy histeroskopową ocenę jamy macicy i usunięcie wspomnianej zmiany.
Przed staraniami o ciążę należy dokładnie zdiagnozować i wyleczyć sprawę polipa.
Proszę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Warszawie Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4