Czy polip może być powodem utraty ciąży?

We wtorek byłam na monitoringu cyklu i lekarz powiedział, że jutro będzie owulacja i kazał przyjść za dwa dni sprawdzić. Gdy pojawiłam się u lekarza powiedział, że owulacja była tylko mam polipa 0.92 x0.60 cm. Mam przyjść po następnej miesiączce i zobaczymy co dalej - czy polip zniknie czy będzie trzeba go usunąć. Teraz się martwię, bo jeśli udałoby mi się zajść w ciążę to skończy się to utratą ciąży?

Polip w jamie macicy może prowadzić do trudności w zajściu w ciążę oraz być przyczyną poronień. Może wobec tego wymagać dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia. W pierwszej kolejności rozważyć należy histeroskopową ocenę jamy macicy i usunięcie wspomnianej zmiany.
Przed staraniami o ciążę należy dokładnie zdiagnozować i wyleczyć sprawę polipa.
Trzeba najpierw wyleczyć polip, może on utrudniać zajście w ciążę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi