Czy podczas konsultacji otrzymam receptę na antybiotyk?

Witam, Czy podczas konsultacji online otrzymam receptę na antybiotyk? Mam zapalenie zatok, leki bez recepty nie działają.
Dzień dobry. Zawsze w trakcie konsultacji zbierany jest dokładny wywiad. Jeśli przedstawiane przez Panią objawy będą sugerowały użycie antybiotyku to oczywiście zostanie wydana recepta.
Lekarz decyduje o zastosowanym leczeniu - jeżeli uzna że są wskazania z pewnością przepisze antybiotyk na poradzie online.
Tak, niemniej jednak ostateczna decyzja należy do lekarza. Przykładowo, w przypadku nawracających zapaleń zatok (>4 epizody ostrego zapalenia zatok w ciągu roku, które trwały minimum 10 dni każde) lub przewlekłych objawów (objawy trwające >6 tygodni) mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem zatok - m.in. wówczas - gdy objawy przewlekłego zapalenia zaostrzą się - lekarz będzie skłonny do zastosowania antybiotykoterapii, która - odpowiednio dobrana powinna przynieść wymierne korzyści zdrowotne dla Pacjenta. Nadużywanie antybiotyków i ich stosowanie, niezależnie od rodzaju i ciężkości infekcji może przynieść więcej szkód zdrowotnych, niż pożytku. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Jeżeli są wskazania do włączenia antybiotyku, to oczywiście zostanie wypisana taka recepta podczas teleporady.
Jeśli będzie taka konieczność to oczywiście otrzyma Pani receptę na antybiotyk, jednak decydują o tym wskazania medyczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Wypełnij formularz recepty i przejdź do konsultacji lekarskiej.
Umów w 5 minut / 79zł
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
Lekarz po zapoznaniu się z danymi każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia recepty.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi