Czy podczas konsultacji otrzymam receptę na antybiotyk?

Witam, Czy podczas konsultacji online otrzymam receptę na antybiotyk? Mam zapalenie zatok, leki bez recepty nie działają.
Dzień dobry. Zawsze w trakcie konsultacji zbierany jest dokładny wywiad. Jeśli przedstawiane przez Panią objawy będą sugerowały użycie antybiotyku to oczywiście zostanie wydana recepta.
Lekarz decyduje o zastosowanym leczeniu - jeżeli uzna że są wskazania z pewnością przepisze antybiotyk na poradzie online.
Tak, niemniej jednak ostateczna decyzja należy do lekarza. Przykładowo, w przypadku nawracających zapaleń zatok (>4 epizody ostrego zapalenia zatok w ciągu roku, które trwały minimum 10 dni każde) lub przewlekłych objawów (objawy trwające >6 tygodni) mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem zatok - m.in. wówczas - gdy objawy przewlekłego zapalenia zaostrzą się - lekarz będzie skłonny do zastosowania antybiotykoterapii, która - odpowiednio dobrana powinna przynieść wymierne korzyści zdrowotne dla Pacjenta. Nadużywanie antybiotyków i ich stosowanie, niezależnie od rodzaju i ciężkości infekcji może przynieść więcej szkód zdrowotnych, niż pożytku. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Jeżeli są wskazania do włączenia antybiotyku, to oczywiście zostanie wypisana taka recepta podczas teleporady.
Jeśli będzie taka konieczność to oczywiście otrzyma Pani receptę na antybiotyk, jednak decydują o tym wskazania medyczne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi