2022-12-26

Czy partner po stosunku powinien zbadać się na obecność bakterii związanych z infekcją intymną kobiety?

Jestem 9 miesięcy po porodzie, a od 8 jestem leczona na różne infekcje intymne. 2 tygodnie temu miałam wykonany posiew z moczu, pochwy i kału. Wyszły bakterie w pochwie escherichia coli i klebsiella pneumoniae- wzrost obfity. Dodam, że w kale nic nie wyszło. Jeżeli chodzi o miejsca intymne, to strasznie mnie pieką i są jakby opuchnięte. Dostalam lek, który już się skończył, ale pieczenie nie przeszło. Właśnie skończył mi się okres i objawy się nasiliły. Niedługo mam wizytę u lekarza. Czy ta bakteria jest możłiwa do wyleczenia? Czy mąż też powinien udać się gdzieś na jakiś wymaz, ponieważ współżyliśmy? Do jakiego lekarza powinien się udać - czy urolog w takiej sytuacji pomoże? 

Proszę poprosić swojego ginekologa, aby przepisał odpowiednie leki dla Pani męża.
Pani problem może być złożony i wymagać może poszerzenia diagnostyki oraz dobrania odpowiedniego leczenia na podstawie zleconych badań. Zastosowanie leczenia u partnera należy omówić zarówno z lekarzem prowadzącym Pani leczenie jak i na podstawie konsultacji urologicznej partnera i po ewentualnym wykonaniu badań mikrobiologicznych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Wenerolog w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5060
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z