Czy odczuwalny ucisk w gardle może być skutkiem niedoleczonej anginy?

Dwa tygodnie temu nabawiłem się anginy i dostałem antybiotyk na 7 dni (jedna tabletka rano, druga wieczorem). Przy około 4 dniu brania antybiotyku ból gardła minął, więc planowo dokończyłem antybiotyk, ale po 2 dniach przy przełykaniu śliny czuję ucisk na gardle. Nie jest to ból, ale jest to dosyć uporczywe (w ciągu dnia nie tak bardzo, ponieważ gardło jest nawilżone i ból przemija, natomiast pod wieczór i w nocy znów się nasila). Jaka może być tego przyczyna? Czy jest to źle wyleczona angina czy ucisk minie jak organizm w pełni dojdzie do siebie po antybiotyku?

Wskazana wizyta kontrolna u lekarza, z możliwością oceny gardła w badaniu fizykalnym.
tak może to być angina, zalecana wizyta u laryngologa
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi