Czy odczuwalny ucisk w gardle może być skutkiem niedoleczonej anginy?

Dwa tygodnie temu nabawiłem się anginy i dostałem antybiotyk na 7 dni (jedna tabletka rano, druga wieczorem). Przy około 4 dniu brania antybiotyku ból gardła minął, więc planowo dokończyłem antybiotyk, ale po 2 dniach przy przełykaniu śliny czuję ucisk na gardle. Nie jest to ból, ale jest to dosyć uporczywe (w ciągu dnia nie tak bardzo, ponieważ gardło jest nawilżone i ból przemija, natomiast pod wieczór i w nocy znów się nasila). Jaka może być tego przyczyna? Czy jest to źle wyleczona angina czy ucisk minie jak organizm w pełni dojdzie do siebie po antybiotyku?

Wskazana wizyta kontrolna u lekarza, z możliwością oceny gardła w badaniu fizykalnym.
tak może to być angina, zalecana wizyta u laryngologa
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi