Czy nieleczona nadżerka może doprowadzić do raka szyjki macicy?

Dwa lata temu stwierdzono u mnie nadżerkę. Nie usunęłam jej ani nie leczyłam. Od tamtego czasu mam upławy (taki efekt gnicia) i nieprzyjemny zapach. Czy to może być rak szyjki macicy? Czy da się to jeszcze wyleczyć?

Tak, nieleczona nadżerka może prowadzić do raka szyjki macicy. Proszę umówić wizytę u ginekologa i poszerzyć diagnostykę zgodnie z zaleceniami. Wcześnie wykryte zmiany szyjki macicy do raka włącznie można skutecznie leczyć.
Zalecana stacjonarna konsultacja ginekologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi