2022-08-28

Czy można spożywać dany produkt mając na niego alergię kontaktową?

Czy jeśli mam na jakiś produkt spożywczy alergię kontaktową, np. w kontakcie z mlekiem od razu pojawia się na skórze egzema, to znaczy, że też nie powinnam tych produktów spożywać, mimo że po spożyciu mleka nie odczuwam żadnych dolegliwości?

W przypadku alergii z reguły stosujemy dietę eliminacyjną - zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Jeśli występuje u Pani kontaktowa alergia na mleko, czyli po kontakcie z mlekiem pojawia się egzema, to warto unikać produktów spożywczych zawierających mleko lub jego składniki. Nawet jeśli nie odczuwa Pani żadnych innych dolegliwości po spożyciu mleka, to może to sugerować, że Pani organizm reaguje w inny sposób na alergeny, które w nim się znajdują.

W celu ustalenia dokładnej diagnozy oraz opracowania odpowiedniego planu żywieniowego, zachęcam do skonsultowania się z alergologiem w celu wykoniania diagnostyki oraz z doświadczonym dietetykiem. Wspólnie z nimi będzie można ustalić, które produkty należy wykluczyć z diety oraz jakie alternatywy żywnościowe można wprowadzić, aby zapewnić odpowiednie poziomy składników odżywczych.

Jeśli potrzebuje Pani dodatkowych informacji, proszę o kontakt. Chętnie pomogę.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Alergia pokarmowa w Katowicach Alergia pokarmowa w Dąbrowie Górniczej Alergia w Katowicach Alergia w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Alergia pokarmowa we Wrocławiu Alergia pokarmowa w Częstochowie Alergia pokarmowa w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie