2022-06-13

Czy możliwe, że to refluks powoduje kaszel w nocy i w dzień?

Moja córka (21 lat) od 6 miesięcy ma problem z kaszlem. Mieszkamy za granicą i niby leczy się tutaj, ale do tej pory jej nie pomogli. Lekarz zdiagnozował refluks - jeszcze nie wykonała gastroskopii. Córka ma też alergię, więc może problem sie nakłada? Jest na lekach przeciwhistaminowych. Ten kaszel jest zazwyczaj suchy, czasem mokry i ciągle odkrztusza flegmę. Miesiąc temu dostała zapalenia oskrzeli od tego kaszlu i miała prześwietlenie płuc, po którym dostała antybiotyk (wtedy na antybiotyku nie kaszlała). Czy problemem jej kaszlu rzeczywiście może być refluks czy alergia? Jakie badania powinni jej jeszcze zlecić? Jaka ewentualnie może być inna przyczyna?

Wskazane uzupełnienie diagnostyki m.in. o gastroskopię, konsultację pulmonologiczną i laryngologiczną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Alergia we Wrocławiu Alergia w Warszawie Alergia w Dąbrowie Górniczej Alergia w Krakowie Alergia w Częstochowie Alergia w Katowicach Alergia w Poznaniu Alergia w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie