Czy mam jeszcze raz powtórzyć badania gastroskopii jeżeli objawy nadżerki nawracają?

Podczas badań gastroskopii wykryto u mnie dwie nadżerki na żołądku (Helicobacter pylori nie stwierdzono). Lekarz przepisał mi leki, ale gdy się skończyły byłem raz jeszcze u lekarza, gdyż czułem ból po prawej stronie poniżej żeber, w okolicy pępka. Lekarz przeprowadził badania uciskając brzuch i ponownie przepisał mi te same leki (tym razem po dwa opakowania). Mijają dwa tygodnie odkąd skończyłem brać przepisane tabletki. Czuję, że pieczenie w żołądku powraca, puste odbijanie, od czasu do czasu czuję ten sam tępy ból w okolicach pępka (gdzieś w okolicy wyrostka, ból jest znośny, ale odczuwalny).

Witam.
Możliwe, że może okazać się konieczne poszerzenie diagnostyki o USG jamy brzusznej, aby upewnić się, że nie mamy do czynienia z nakładaniem się objawów 2 chorób tj. choroby wrzodowej żołądka i np. kamicy pęcherzyka żółciowego. Z Pańskiej odpowiedzi ciężko jest wywnioskować ile czasu minęło od pierwotnej wizyty (4 miesiące?), ale zakładając, że nie ma innych chorób mogące powodować podobne objawy, kontrolna wizyta powinna się odbyć po ok 6 miesiącach od pierwotnej.
Poza zażywaniem leków, bardzo istotnym jest przestrzeganie stosownej diety wrzodowej. Ponadto może okazać się konieczna modyfikacja dawki przyjmowanego leku. Polecam włączenie do diety siemienia lnianego w formie "kiślu" (rozdrobnione nasiona lnu, zalane wrzątkiem). Działa bardzo dobrze osłonowo na żołądek oraz normalizuje pracę przewodu pokarmowego i wydzielanie żołądkowe.
Pozdrawiam.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi