Czy mam jeszcze raz powtórzyć badania gastroskopii jeżeli objawy nadżerki nawracają?

Podczas badań gastroskopii wykryto u mnie dwie nadżerki na żołądku (Helicobacter pylori nie stwierdzono). Lekarz przepisał mi leki, ale gdy się skończyły byłem raz jeszcze u lekarza, gdyż czułem ból po prawej stronie poniżej żeber, w okolicy pępka. Lekarz przeprowadził badania uciskając brzuch i ponownie przepisał mi te same leki (tym razem po dwa opakowania). Mijają dwa tygodnie odkąd skończyłem brać przepisane tabletki. Czuję, że pieczenie w żołądku powraca, puste odbijanie, od czasu do czasu czuję ten sam tępy ból w okolicach pępka (gdzieś w okolicy wyrostka, ból jest znośny, ale odczuwalny).

Witam.
Możliwe, że może okazać się konieczne poszerzenie diagnostyki o USG jamy brzusznej, aby upewnić się, że nie mamy do czynienia z nakładaniem się objawów 2 chorób tj. choroby wrzodowej żołądka i np. kamicy pęcherzyka żółciowego. Z Pańskiej odpowiedzi ciężko jest wywnioskować ile czasu minęło od pierwotnej wizyty (4 miesiące?), ale zakładając, że nie ma innych chorób mogące powodować podobne objawy, kontrolna wizyta powinna się odbyć po ok 6 miesiącach od pierwotnej.
Poza zażywaniem leków, bardzo istotnym jest przestrzeganie stosownej diety wrzodowej. Ponadto może okazać się konieczna modyfikacja dawki przyjmowanego leku. Polecam włączenie do diety siemienia lnianego w formie "kiślu" (rozdrobnione nasiona lnu, zalane wrzątkiem). Działa bardzo dobrze osłonowo na żołądek oraz normalizuje pracę przewodu pokarmowego i wydzielanie żołądkowe.
Pozdrawiam.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi