Czy leukopenia lub niski poziom leukocytów są przeciwwskazaniem do szczepienia?

Od lat mam problem z leukocytami (miewam ich za mało), jestem pod opieką lekarza (a raczej byłam przed koronawirusem). Moja mama zmarła na białaczkę w wieku 30 lat, dlatego byłam szczegółowo badana i dotąd nie stwierdzono konkretnego powodu spadków. Mówiono o leukopenii i wykonywano mi badania. Później wspomniano, że robimy badania pod kątem aplazji. Miesiąc temu pierwszy raz od około 6 lat miałam leukocyty w normie, co bardzo mnie pociesza i myślę, że może jednak taką mam naturę. Zarówno ja, jak i moja siostra mamy problemy z krwią. Czy powinnam zaszczepić się jakąś konkretną szczepionka na COVID-19? Chciałabym się zaszczepić w najbliższym czasie, ale nie wiem, czy któraś ze szczepionek jest dla mnie niewskazana.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi