Czy leukopenia lub niski poziom leukocytów są przeciwwskazaniem do szczepienia?

Od lat mam problem z leukocytami (miewam ich za mało), jestem pod opieką lekarza (a raczej byłam przed koronawirusem). Moja mama zmarła na białaczkę w wieku 30 lat, dlatego byłam szczegółowo badana i dotąd nie stwierdzono konkretnego powodu spadków. Mówiono o leukopenii i wykonywano mi badania. Później wspomniano, że robimy badania pod kątem aplazji. Miesiąc temu pierwszy raz od około 6 lat miałam leukocyty w normie, co bardzo mnie pociesza i myślę, że może jednak taką mam naturę. Zarówno ja, jak i moja siostra mamy problemy z krwią. Czy powinnam zaszczepić się jakąś konkretną szczepionka na COVID-19? Chciałabym się zaszczepić w najbliższym czasie, ale nie wiem, czy któraś ze szczepionek jest dla mnie niewskazana.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi