2024-05-24

Czy jest ryzyko zakażenia HIV lub HCV po zakłuciu igłą w palec?

Wykonywałam iniekcje do mięśniową i po wyjęciu igły z pośladka pacjenta przez przypadek się ukułam, wszystko odbywało się w rękawiczkach, ukłucie było delikatne, na igle nie było żadnej krwi, światło igły nie dotknęło opuszka, tylko sam początek igły to wydłużenie, po ukłuciu nie było żadnej rany na palcu ani nie leciała krew. Czy mam się obawiać? Wszystko oczywiście zgłoszone w pracy, ale muszę czekać na wyniki, a to dość stresujące.

Powiem tak zarażenie się wirusem HIV jest możliwe przy nie zabezpieczaniu się prezerwatywą Używanie tych samych igiel czy skaleczenie się gdzie jest krew lub przez sperme ale nie możesz się zarazić przez picie z jednej butelki czy jedzenia
Czy podając rękę też nie możesz się zarazić
Mowie do zakażenia może dość tylko przez seks jak ktoś jest aktywny seksualnie i przez używanie tej samej igły
pozdrawiam

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6473
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16811
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4