Czy e-Wizyta wystarczy by zdiagnozować i leczyć przyczynę mojego kaszlu?

W okresie 12-21.12 naprzemiennie osłabienie i temperatura ok. 36.2/36.3 ze stanem podgorączkowym ok. 36.9, ból i mocne zaczerwienienie, zasinienie gardła - przepisane Neozine + Scorbolamid, skierowanie na test PCR COVID - wynik negatywny. 21-24.12 ustanie tych objawów, od 24-go pojawienie się sporadycznego, napadowego suchego kaszlu. Od 29.12 pojawiło się uczucie ciężkości w klatce piersiowej i suchy kaszel, szczególnie nasilony wieczorami i z rana. Od 3.01 uciskający ból pod mostkiem i uczucie tak jak gdyby "coś tam było", przy szybkich i głębokich wdechach / wydechach kaszel przybiera na sile, słychać delikatne charczenie (można je również wyczuć przykładając dłonie do klatki piersiowej), przy dłuższej serii szybkich i głębokich wdechów/wydechów pojawia się delikatne zamroczenie. Innych objawów brak, temperatura prawidłowa, ciśnienie i puls również. Czy e-wizyta wystarczy? Czy muszę szukać lekarza, który przyjmuje w przychodni?
Dzień dobry
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem badania fizykalnego. Jest ono niezastąpione w przewlekającym się kaszlu.
Wskazana jest wizyta stacjonarna u lekarza w przypadku takich objawów.
Wskazana wizyta stacjonarna.
Warto udać się po poradni lekarz rodzinnego.
Przewlekły kaszel wymaga szczegółowej diagnostyki.
w dużej mierze przybliży przyczynę
Proszę udać się na wizytę stacjonarną do lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi