Co jeść przy kamicy nerkowej?

Cierpię na kamicę nerkową. Co w takim razie mogę jeść? Na pewno mięso i tłuste rzeczy mi szkodzą. 

na podstawie pełnegobadanai krwi profil nerowy należy ustalic rodzaj kamicy moczanowa szczawiwanowa i zastosowac odpowiednia diete
Dieta jest niezwykle istotnym elementem w leczeniu i profilaktyce kamicy nerkowej. Warto byłoby dopytać lekarza prowadzącego jakiego typu kamica występuje w tym przypadku. Bardzo możliwe, że przy złej tolerancji mięsa mamy do czynienia z kamicą moczanową, chociaż oczywiście jest to jedynie przypuszczenie. Jeśli mięso nasila dolegliwości, proszę ograniczyć jego ilość lub przed spożyciem długo gotować np. w wodzie (bez soli) (wodę po gotowaniu wylać). Oprócz tego, podstawowym zaleceniem we wszystkiego typu kamicach jest znaczne ograniczenie soli dodanej (unikamy solenia jakichkolwiek potraw, sól możemy zastąpić ziołami) oraz ograniczenie produktów zawierających jej duże ilości (pieczywo, kiszonki, oliwki, ser feta itp.). Dodatkowo jednym z najważniejszych zaleceń będzie zwiększenie ilości przyjmowanej dziennie wody (do co najmniej 2,5-3 litrów dziennie). W diecie warto ograniczyć takie produkty jak szpinak, szczaw, rabarbar, kakao, mocna kawa i herbata, chociaż dokładniejsze zalecenia najlepiej ułożyć po zasięgnięciu wiedzy u lekarza prowadzącego, dot. rodzaju kamicy, na którą chorujemy.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Urolog w Dąbrowie Górniczej Urolog w Katowicach Dietetyk w Warszawie Urolog w Bielsku-Białej Urolog w Warszawie Urolog w Krakowie Dietetyk w Gliwicach Urolog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi