Chore zatoki, nie pomagają antybiotyki i sterydy. Czy konieczny zabieg?

Dzień dobry. Od kilku lat zmagam się z chorymi zatokami. Często musiałam brać antybiotyki, ale teraz już nawet one nie pomagają. Na tomografii komputerowej wyszły drobne polipy, jednak poza antybiotykami i sterydami donosowymi nic więcej mi lekarze nie zaproponowali. Cały czas mam gęsta ropę i okropny ból całej twarzy, próbowałam płukać, ale teraz już się nie da, bo są za bardzo zablokowane. Czy są jakieś skuteczne leki czy konieczny byłby zabieg?
Przewlekłe dolegliwości zatokowe oraz zmiany w CT są wskazaniem do zabiegu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi