Biały nalot na języku i odczuwanie dziwnego smaku potraw po koronawirusie.

W listopadzie straciłam węch. Odzyskałam go, ale nie całkowicie. Od ponad miesiąca czuje dziwny zapach i posmak potraw, ciężko go opisać. Dodatkowo na języku pojawił się biały nalot. Czy można to jakoś wyleczyć? Próbowała suplementować cynk, ale źle się po nim czułam.

Zaburzenia węchu i smaku zdarzają się dosyć często po przebytej infekcji SARS-CoV19, a ich okres trwania jest trudny do przewidzenia i może trwać miesiące.
Co do białawego nalotu, to jeżeli była Pani leczona szerokospektralną antybiotykoterapią podczas choroby, to możliwe, że pojawił się u Pani kandydoza jamy ustnej, czyli grzybica związana z stosowaną antybiotykoterapią, która wytrzebiła również symbiotyczne bakterie występujące w naszym przewodzie pokarmowym.
W leczeniu korzysta się z Nystatyny w zawiesinie do pędzlowania jamy ustnej.
Pozdrawiam.
zaburzenia smaku i węchu powinny wrócić po 6 miesiącach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi