Biały nalot na języku i odczuwanie dziwnego smaku potraw po koronawirusie.

W listopadzie straciłam węch. Odzyskałam go, ale nie całkowicie. Od ponad miesiąca czuje dziwny zapach i posmak potraw, ciężko go opisać. Dodatkowo na języku pojawił się biały nalot. Czy można to jakoś wyleczyć? Próbowała suplementować cynk, ale źle się po nim czułam.

Zaburzenia węchu i smaku zdarzają się dosyć często po przebytej infekcji SARS-CoV19, a ich okres trwania jest trudny do przewidzenia i może trwać miesiące.
Co do białawego nalotu, to jeżeli była Pani leczona szerokospektralną antybiotykoterapią podczas choroby, to możliwe, że pojawił się u Pani kandydoza jamy ustnej, czyli grzybica związana z stosowaną antybiotykoterapią, która wytrzebiła również symbiotyczne bakterie występujące w naszym przewodzie pokarmowym.
W leczeniu korzysta się z Nystatyny w zawiesinie do pędzlowania jamy ustnej.
Pozdrawiam.
zaburzenia smaku i węchu powinny wrócić po 6 miesiącach
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi