Loxon Max

Nazwa Produktu Leczniczego
Loxon Max
Nazwa powszechnie stosowana
Minoxidilum
Postać farmaceutyczna
Płyn na skórę
Substancja czynna
Minoxidilum 5,00 g/100 ml
Podmiot odpowiedzialny
Perrigo Poland Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Loxon Max - podstawowe informacje o leku:

Lek Loxon Max to płyn do stosowania na skórę głowy, który zawiera minoksydyl - substancję czynną, pobudzającą porost włosów w przypadku łysienia typu androgenowego u kobiet i mężczyzn. Już po drugim miesiącu stosowania można zauważyć zahamowanie wypadania włosów, a po dwóch miesiącach rozpoczyna się porost nowych. Pełny efekt leczenia uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania. Lek Loxon Max jest wskazany dla osób w wieku 18-65 lat, które borykają się z łysieniem androgenowym. Przed rozpoczęciem stosowania leku, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz sprawdzić, czy objawy łysienia odpowiadają łysieniu typu androgenowego, zgodnie z poniższym diagramem:

W przypadkach, w których w wywiadzie rodzinnym łysienie androgenowe nie występuje lub nie jest możliwe do ustalenia, należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Wskazania do stosowania:

Leczenie łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn w wieku 18-65 lat.

Pliki do pobrania

Loxon Max  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Loxon Max  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta