Duphalac

Nazwa Produktu Leczniczego
Duphalac
Nazwa powszechnie stosowana
Lactulosum
Postać farmaceutyczna
Roztwór doustny
Substancja czynna
Lactulosum 667 g
Podmiot odpowiedzialny
Mylan Healthcare Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Duphalac - podstawowe informacje o leku:

Lek Duphalac to preparat medyczny, który zawiera substancję przeczyszczającą o nazwie laktuloza. Dzięki temu składnikowi, stolec zostaje zmiękczony, co ułatwia jego przemieszczanie się przez jelita. Co ważne, laktuloza nie jest wchłaniana do organizmu. Duphalac stosuje się przede wszystkim w leczeniu zaparcia, które objawia się spowolnieniem ruchów jelit, a także pojawieniem się twardych i suchych stolców. Preparat ten może być również stosowany w celu zmiękczenia stolca w przypadku występowania hemoroidów (czyli żylaków odbytu) lub po operacjach w okolicach odbytu lub w obrębie jelita grubego. Warto również wspomnieć, że Duphalac może być stosowany w leczeniu encefalopatii wątrobowej. Jest to choroba wątroby, która powoduje splątanie, drżenie, obniżony poziom świadomości, a nawet śpiączkę. Dzięki zastosowaniu Duphalacu, można złagodzić objawy tej choroby.

Wskazania do stosowania:

  • Zaparcia: regulacja fizjologicznej czynności okrężnicy
  • Przypadki konieczności zmiękczenia stolca ze względów medycznych (żylaki odbytu, po operacjach w obrębie jelita grubego lub odbytu)
  • Encefalopatia wątrobowa (EW): leczenie i zapobieganie śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym

Pliki do pobrania

Duphalac  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Duphalac  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta