Zwolnienie lekarskie z datą wsteczną

Potrzebuję zwolnienie lekarskie, moja absencja w pracy jest od poniedziałku. Zostało to zgłoszone, ale nie dostałem się do lekarza i nie dostałem zwolnienia, pracuje za granicą i zwolnienie powinno być na druku ZLA. Czy zwolnienie może być wystawione z datą wsteczną?
W uzasadnionych przypadkach zwolnienie może być wystawione wstecz - do 3 dni poprzedzających dzień badania. Jedynym lekarzem, który może wystawić wsteczne zwolnienie na okres dłuższy jest psychiatra.
Zwolnienie może byc wystawione maksymalnie 3 dni wstecz
zwolnienie lekarskie może być wystawione do 3 dni wstecz
W uzasadnionych przypadkach zwolnienie może być wystawione z datą wsteczną.
Zwolnienie jest wystawiane w dniu badania, może obejmować okres 3 dni poprzedzających konsultację, lub dłużej w przypadku wizyty psychiatrycznej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi