Zwolnienie lekarskie przy umowie zlecenia

Pracuje na umowę zlecenie i teraz pytanie czy e-zwolnienie można otrzymać również na maila? Tzn. w pracy i tak nie przysługuje mi rekompensata za zwolnienie lekarskie, chodzi jedynie o potwierdzenie choroby i uzasadnienie absencji w pracy.
Dzień dobry. Tak jest możliwość wystawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego chorobę w celu uzasadnienia nieobecności w pracy i przesłania go drogą mailowa.
Tak, oczywiście. Istnieje możliwość przesłania e-zwolnienia na maila.
Tak.
Jak najbardziej lekarz ma możliwość pobrania zaświadczenia L4 z portalu ZUS i przesłania go mailowo do pacjenta. Jeśli pacjentowi bardzo zależy, to lekarz może nawet wydrukować taki dokument i dodatkowo przystawić swoją pieczęć po czym zeskanować i przesłać taki dokument zwrotnie do pacjenta.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi