Zwolnienie lekarskie przy umowie zlecenia

Pracuje na umowę zlecenie i teraz pytanie czy e-zwolnienie można otrzymać również na maila? Tzn. w pracy i tak nie przysługuje mi rekompensata za zwolnienie lekarskie, chodzi jedynie o potwierdzenie choroby i uzasadnienie absencji w pracy.
Dzień dobry. Tak jest możliwość wystawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego chorobę w celu uzasadnienia nieobecności w pracy i przesłania go drogą mailowa.
Tak, oczywiście. Istnieje możliwość przesłania e-zwolnienia na maila.
Tak.
Jak najbardziej lekarz ma możliwość pobrania zaświadczenia L4 z portalu ZUS i przesłania go mailowo do pacjenta. Jeśli pacjentowi bardzo zależy, to lekarz może nawet wydrukować taki dokument i dodatkowo przystawić swoją pieczęć po czym zeskanować i przesłać taki dokument zwrotnie do pacjenta.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi